Strona główna » Selekcja drewna mebli na wymiar

Selekcja drewna mebli na wymiarCzyli kilka słów o tym jak dobieramy drewno do stworzenia Twoich Mebli Niezwykłych

W codziennej pracy spotykamy się z różnej jakości materiałem, czyli drewnem z którego wykonujemy meble ma zamówienie wg Twoich indywidualnych potrzeb.

Pierwszym krokiem, który musimy wykonać jest odpowiednia selekcja drewna, czyli podział wg kryterium jakości i określenie jakiej jakości drewna będzie wymagać dany projekt.

Stosujemy jedną z ogólnie przyjętych klasyfikacji selekcji drewna, która ułatwia pracę nie tylko nam. Ułatwia również Tobie podjęcie decyzji w określeniu, jak powinien wyglądać zamówiony mebel czy inny wyrób z drewna.

Jakość Select to najbardziej prestiżowa selekcja drewna. Stosujemy ją wyłącznie dla drewna współczesnego, głw. dla dębiny. W selekcji o tej jakości znajdują się wyłącznie deski posiadające proste usłojenie, całkowicie pozbawione jakichkolwiek sęków, przebarwień czy obecności bieli. Ponadto deski klasy Select są bez wyraźnych różnic kolorystycznych, dzięki czemu wykonane z nich meble to harmonijna kompozycja, nadająca wnętrzu spokojnego, zrównoważonego oraz eleganckiego charakteru. Jest to najwyższa selekcja drewna, co uwidacznia się w jej wysokiej cenie.

Jakość Nature jest mniej restrykcyjna od jakości Select. Obejmuje deski o zbliżonej kolorystyce, w których układ słojów jest zróżnicowany. Występują sęki, które urozmaicają rysunek drewna. Deski w tej selekcji są pozbawione ostrych przebarwień oraz pęknięć. Drewno bielaste występuje sporadycznie.
Meble wykonane z takiej jakości materiału, dzięki widocznym niewielkim różnicom między poszczególnymi deskami, są bardzo naturalne, ciekawe i oryginalne.

Jakość Rustic charakteryzuje się sporą różnorodnością kolorystyczną oraz usłojeniem o zróżnicowanym, nieregularnym układzie. W deskach tej klasy możliwe jest występowanie drobnych, pojedynczych pęknięć (na życzenie Klienta możemy je wypełniać) oraz sęków. Dopuszczalna jest także biel.
Ta selekcja drewna znakomicie wpisuje się w większość wnętrz, zwłaszcza rustykalnych czy w stylu vintage.

Jakość Country to selekcja, która w największym stopniu odzwierciedla naturę drewna – układ słojów jest całkowicie nieregularny i dowolny, pojawiają się także przebarwienia i pęknięcia. W deskach obecnych jest też więcej sęków (zarówno zdrowych, jak i zepsutych), o nieograniczonej wielkości. Pęknięcia i miejsca po sękach na życzenie Klienta wypełniane są szpachlą.
Meble wykonane z tej klasy drewna stanowią często najbardziej wyrazisty element niejednego wnętrza. Jednak zawsze stanowią odbicie prawdziwej natury: nieregularnej i zaskakującej.

Jakość Stare Drewno Premium to selekcja drewna z odzysku, którą stworzyliśmy jakiś czas temu na potrzeby produkowanych przez nas mebli z drewna z odzysku czyli popularnie nazywanego starego drewna.
Układ słojów jest zróżnicowany. Dopuszczalne są przebarwienia. W materiale obecne są sęki - ich wielkość i jakość uzależniona jest od gatunku drewna. Pęknięcia, kanały po szkodnikach i miejsca po sękach na życzenia Klienta wypełniamy szpachlą lub żywicami.
Meble wykonane z tej klasy drewna stanowią zawsze unikat. Ich niepowtarzalność jest nieodłączną stroną starego drewna.

Jakość Stare Drewno Standard to kolejna selekcja drewna z odzysku czyli popularnie nazywanego starego drewna. Od klasy Premium różni się bardziej rustykalnym charakterem.
Układ słojów jest całkowicie nieregularny i dowolny. W materiale obecne są przebarwienia, sęki (zarówno zdrowe, jak i "zepsute") - ich wielkość i jakość uzależniona jest od gatunku drewna. Pęknięcia i miejsca po sękach uwydatniają rustykalność materiału. Charakter drewna podkreślają również otwory i ślady po zdemontowanych gwoździach, śrubach czy okuciach oraz kanały po szkodnikach drewna (szkodników pozbywamy się na etapie produkcji).
Meble wykonane z tej klasy drewna stanowią zawsze niepowtarzalne "dzieło sztuki użytkowej". Żadna fabryka i żadne maszyny nie są w stanie podrobić natury w produkcji tak unikalnego surowca.


 


Przejdź do strony głównej

Szczególnie polecamy z naszej oferty

Aktualności

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowościach i promocjach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu