Strona główna » Meble ze starego drewna

Meble ze starego drewnaMeble ze starego drewna

Stare drewno, z którego w MANUFAKTURZE HOLZ & WOOD tworzymy nowe, wyjątkowe meble pochodzi w całości z terenów Wschodniej Europy. Pozyskujemy je z rozbiórki chałup, stodół i spichrzy. Pozyskany w ten sposób materiał cechuje nie tyko niepowtarzalne piękno, lecz także wyjątkowa wytrzymałość. Drewno, z którego kiedyś budowano domy pochodziło z naturalnie wolno rosnących drzew. Jest ono o wiele twardsze i bardziej odporne na niszczenie niż drewno ze współczesnych przemysłowo uprawianych lasów. Poprzez powolny przyrost jego struktura jest bardziej zwarta.

Drewno, z którego tworzymy meble, oczyszczamy stosując technikę piaskowania i/lub szczotkowania. Powierzchnię zabezpieczamy za pomocą wysokiej jakości naturalnych olejów i wosków, dzięki czemu drewno staje się odporne na wilgoć, plamy czy szkodniki, nie tracąc przy tym swoich oryginalnych walorów.

Każdy mebel tworzony ze starego drewna jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Jego rozmiar, kształt i kolor często są uwarunkowane dostępnym materiałem.

Niemniej mogą Państwo wybrać spośród dostępnych proponowanych przez nas kolekcji mebli wzór, który najbardziej Państwu odpowiada, lub przedstawić nam własny projekt, który postaramy się zrealizować.

Każdy stworzony przez nas mebel czy element dekoracyjny ze starego drewna otrzymuje swoją nazwę i unikatowy numer, ponieważ jest jedynym takim egzemplarzem na świecie.


Przejdź do strony głównej

Szczególnie polecamy z naszej oferty

Aktualności

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowościach i promocjach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu